Růžovský panter

16.6.2018 se koná 2. ročník běhu okolo Růžové. 
Bližší informace zde a přihláška zde RŮŽOVSKÝ PANTER.

10.6.2017 se konal 1. ročník běhu okolo Růžové. 

Růžová - dveře umění dokořán

Opět proběhla výstava obrazů, keramiky, plastik. Tentokrát byla věnována MASOPUSTU. Výstava probíhá pod názvem Růžová-dveře umění dokořán během letních prázdnin již 10 let. První ročník výstavy byl uspořádán u příležitosti dokončení rekonstrukce budovy bývalé školy. Měla to být příležitost místním tvořivým lidem ukázat svou tvorbu veřejnosti. Více zde http://www.obec-ruzova.cz/vystava-ruzova-dvere-umeni-dokoran-113.html


Chalupa AROSA

Nově otevřená CHALUPA AROSA, další příležitost, kde si můžete na své dovolené odpočinout. Chalupu - původně hájovnu nechal postavit roku 1763 majitel panství hrabě z rodu Clary Aldringen. Clary Aldringenové se zasloužili rozvoj turistiky v oblasti Česko-Saského Švýcarska. Vybudovali zde síť turistických stezek, zpřístupnili oblíbené soutěsky s lodičkami (Edmundova soutěska nese jméno svého tvůrce). V Růžové také postavili v roce 1712 kostel sv. Petra a Pavla.

Po stopách AROSATOUR

AROSATOUR vyjížďka na kolech, kterou již 10 let uzavíráme cyklistickou sezónu.
Po stopách AROSATOUR jsme se vydali s partou cyklistů a týmem z Ústecké TV.


https://www.youtube.com/watch?v=Ebo07lbs4N4

Výlet na Pravčickou bránu

Z Růžové na Pravčickou bránu? Nic nemožného, celodenní výlet, cestou se projedete na lodičkách v soutěsce říčky Kamenice, projdete se národním parkem, vyberete si z hospůdek po cestě (U Fořta, Na Vyhlídce) a šťastni se vrátíte do Penzionu AROSA.

Kostel sv. Petra a Pavla v Růžové

V Růžové postavili kostel sv. Petra a Pavla majitelé panství z rodu Clary-Aldringen již v roce 1712. Kostel roku 1988 vyhořel. V roce 2000 byla dokončena náročná rekonstrukce.
Zajímavá je samostatně stojící zvonice vedle kostela, kde vyzvánění denně tři zvony: 
sv. Petr (tón h) - požehnán při svěcení kostela v r. 2000 jako dar německých rodáků z Růžové, 
sv. Pavel (tón a) - ulitý v roce 2004 u příležitosti 65. výročí kněžského svěcení P. Mons. Wislhelma Wirsama a zvon sv. Barbora (tón d), který pochází z roku 1409 a byl v roce 1791 přivezen ze zrušeného kostela sv. Kateřiny na Novém Městě pražském. 
Více se dočtete v Kalendáři 2016 a zde http://www.obec-ruzova.cz/farnost.html 

Hřiště v Růžové

Co nabízí Růžová? Dětské hřiště s prolézačkami, streetballové hřiště, stolní tenis, hřiště s umělým povrchem na tenis, nohejbal, volejbal, fotbalové hřiště. U dětského hřiště se můžete občerstvit, otevřeno denně. Sportoviště najdete v centru obce 150 m od Penzionu AROSA. 
Více zde http://www.obec-ruzova.cz/hriste.html

Procházka na Pastevní vrch

Po příjezdu do Růžové stihnete malou procházku na Pastevní vrch, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny. Jděte směrem ke kostelu sv. Petra a Pavla, dále ke stáji APOLLO a po levé straně uvidíte vrch, na kterém se pasou ovce, koně, lamy, krávy. Na vrchol se dostanete po panelové cestě značené zelenou - naučná stezka. V dohledné době zde vyroste vyhlídková věž, výstavba již započala. Předpokládáme, že vyhlídka bude stát již v prosinci 2017.

Restaurace 21

Příjemná restaurace s letním provozem. Kapacita 40 míst, letní terasa, 50 m od penzionu. Máte chuť na gulášek, svíčkovou, salátek, halušky, palačinky, pivečko Bernard, rum Diplomatico ....


Restaurace U Kostela

Restaurace s celoročním provozem. Kapacita 90 míst, velká terasa, bowlingová dráha. 100 m od penzionu. 


2020 © Penzion AROSA
webdesign: I LOVE SM